Dobročinná dražba ostravské umělecké školy Ave Art pro dětskou psychiatrii Fakultní nemocnice v Ostravě.

Dne 9.11.2013 jsme se zúčastnili dobročinné charitativní akce na zámku v Petrovicích u Karviné.Dražbu pořádala ostravská umělecká škola Ave Art. V letošním roce se podařilo vydražit rekordních 302 000,-Kč, jenž na konci dražby osobně předal formou symbolického šeku ředitel školy, pan Jaroslav Prokop primáři dětského oddělení psychiatrie. Takto mimořádný sponzorský dar, jenž z aukce vzešel byl pro primáře dobrou zprávou."Sešli jsme se s projektanty a zadali naše požadavky, Už začali zpracovávat projekt," řekl primář oddělení Petr Šilhán. Nemocnice navíc nechá z vlastního rozpočtu vyměnit okna v dětské čekárně a klimatizaci v čekárně i v ambulancích. "Oddělení je pod střechou, místy jsme tu v létě měli i 36 stupňů Celsia," poznamenal Petr Šilhán.
Čekárna pro dětské pacienty by mohla být v novém už příští rok na jaře, i když záleží samozřejmě i na tom, jak rychle se podaří vybrat dodavatelskou firmu

"Pokud do vývoje zasáhne duševní porucha, získává dítě spoustu nepříznivých zkušeností, které ovlivňují jeho chápání světa a jeho reakce. I menší změny v období vývoje pak mohou přinést velké změny na konci. Tomu se snažíme v dětské psychiatrii předcházet. Doufáme, že k nám budou děti se svými problémy chodit raději, když je tu bude čekat pěkné prostředí. My jim potom dokážeme lépe pomáhat. Proto chceme vybrané prostředky investovat do hezké, útulné čekárny, s hračkami, televizní projekcí i klimatizací," vysvětluje Šilhán, který si zvlášť cení, že se letos škola, s níž nemocnice spolupracuje dlouhodobě, rozhodla pomoci právě psychiatrii.

"Snažíme se informovat veřejnost o problematice duševního zdraví. Psychiatrie je totiž dosud v českém zdravotnictví stále podceňovaná. Procentuálně jde na léčbu duševních nemocí jen 3,5 procenta zdravotnických nákladů, zatímco průměr evropských zemí je mezi 6 a7 procenty, ve vyspělých zemích je to procent deset," varuje primář a dodává, že získávat sponzorské peníze, jako je tomu v ostatních zdravotnických odvětvích, není v psychiatrii vůbec jednoduché.

"Většinou se sponzoring zaměřuje na vážně nemocné děti nebo vážně nemocné dospělé. Ale o možnosti vzniku psychických problémů u sebe sama vesměs pochybuje většina úspěšných lidí, kteří by finance mohli poskytnout. Proto si spolupráce se školou Ave Art tak vážíme a mile nás překvapila suma, kterou se podařilo získat," konstatoval Petr Šilhán.
 
Autor: MUDr. Kateřina Adamcová | Přečteno: 1569x

Přehled dalších článků

Pridat.eu

Kontaktní informace

MUDr. Kateřina Adamcová

ORL ambulance Karviná

Tel.: 596 380 641
        596 531 357


Email: info@artmedicacentrum.cz
    artmedicacentrum@seznam.cz
            

Více informací najdete zde:

Novinky a zprávy

 Změna ordinační doby v ORL ambulaci Karviná od 5.1.2016

04.01.2016 | Více...

DOVOLENÁ

DOVOLENÁ  22.12-2.1.2015  Zástup v dalších ORL ordinacích v Karviné, nebo ORL NsP Havířov  Děkujeme za pochopení.

13.12.2014 | Více...

Všechny novinky...