Plazmaterapie

  Plazmaterapie, neboli Platelet Rich Plasma Therapy (PRP), je unikátní metoda aplikace speciálně upravené vlastní krevní plazmy. Krevní plazma přirozeným, velice šetrným a bezpečným způsobem umožňuje proces revitalizace a rejuvenace nejen kůže a podkoží, ale třeba i kloubů. Jedná se o materiál získaný z vlastní krve klienta.


V čem je plazma terapie jedinečná?
Především v trombocytech, krevních destičkách. Ty jsou nejen hlavním stimulátorem pro růst buněk kůže, ale také podporují aktivitu kmenových buněk v místě, kam plazmu aplikujeme. Dále v růstových faktorech, hojivých enzymech a dalších podpůrných buňkách, které jsou ve velkém množství obsaženy v takto speciálně připravené a obohacené plazmě.

Jak zákrok plazmaterapie probíhá?
Po odběru 20 ml krve se pomocí centrifugy oddělí plazma od ostatních složek krve. Získaná plazma se smíchá se speciálním aktivátorem a poté se aplikuje mikrojehličkami do kůže a podkoží na místa, která potřebujeme regenerovat. Ošetření trvá, dle rozsahu lokality, asi 20 minut.
Důležitou součástí celého procesu zpracování a získání plazmy uzavřeným systémem je osobní účast klienta, tím je zaručena absolutní bezpečnost procesu pro klienta při manipulaci s jeho biologickým materiálem.

Pro koho je plazma terapie vhodná?
Plazmaterapie je vhodná v případě stárnoucí, unavené pokožky a při vyplnění vrásek a kruhů pod očima. Vysoký efekt byl zjištěn také u léčby a korekce jizev, špatně se hojících ran a při nadměrném padání vlasů. Využití vlastní plazmy je vhodné i pro alergiky nebo osoby s velmi citlivou pokožkou. Plazmaterapii lze využít ve všech uvedených případech také jako prevenci. Nedoporučuje se při a po akutní infekci, při akutní formě akné, nebo chronické nemoci jater.

Nejčastější forma ošetření je tzv. Plazmalifting
V estetické dermatologii se nejčastěji plazma aplikuje do oblastí obličeje, krku a dekoltu, nebo hřbetu rukou. Možné je také využití terapie ve vlasaté části hlavy k revitalizaci vlasových kořínků.

Jak často se doporučuje ošetření vlastní plazmou?
Procedura by se měla aplikovat ve dvou až třech dávkách, v intervalu od 14 do 20 dnů mezi jednotlivými sezeními. Pokud se tento postup dodrží, výsledek je vidět po 2 - 3 týdnech a přetrvá 8 - 12 měsíců v závislosti na typu pleti, stavu kůže a životním stylu.

Jaká je rekonvalescence po ošetření plazmaterapií?

Rekonvalescence je minimální. Místa vpichů jsou po ošetření mírně začervenalá. Druhý den po zákroku je možné se zařadit běžně do pracovně-společenského života. Vhodné je vyvarovat se slunečnímu záření asi týden po ošetření.

Jaká je cena ošetření?
Velmi záleží z jakého důvodu (indikace) zákrok provádíme a v jakém rozsahu.
Omlazení pokožky a vyplnění vrásek v obličeji se může pohybovat kolem 3 000 Kč za jedno ošetření a jizvu je možné ošetřit kolem 2 000 Kč. Přesné ceny sdělí lékař při osobní konsultaci.

viz ceník plazmaterapie, plamaliftingm.youtube.com/watch

     

LETNÍ AKCE!!!

Hýčkejte svou pleť i přes léto! Máte pocit, že je unavená, zašlá nebo bez hydratace? Pak je tato akce právě pro Vás!
PLAZMATERAPIE S 10% SLEVOU + HYDRATAČNÍ MASKA ZDARMA!
 
Autor: MUDr. Kateřina Adamcová | Přečteno: 3130x

Přehled dalších článků

Pridat.eu

Kontaktní informace

MUDr. Kateřina ADAMCOVÁ
      

KARVINÁ
Telefon:
724 11 11 31  
596 38 06 16


PRAHA
Telefon:
722 655 502
           
...každá ženská je krásná, jen o tom ještě neví!

Miloš Kopecký