Lifting pomocí nití

Co si vlastně představit pod tímto pojmem?

Lifting pomocí nití, tzv. mezonití a 3D nití je alternativou k chirurgickému faceliftingu. Mezonitě pomáhají vyhladit vrásky, vypnout kontury a odstraní tak nežádoucí známky stárnutí. Nitě jsou známé také pod termíny lifting bez skalpelu, niťový lifting nebo pod původním označením Fine Thread Contour Therapy. Všechny tyto názvy však představují tentýž šetrný zákrok s mimořádným efektem.
Jak nitě fungují?

Speciální vlákna vyrobená z hypoalergenního polydioxanu nebo kyseliny mléčné vytvoří v pokožce zpevňující síť. V průběhu 4 až 8 měsíců (zaleží na konkrétní niti) se nitě vstřebávají, ale současně kolem nich vznikne kolagenová kostra, která dále pokožku zpevňuje a zabraňuje jejímu ochabnutí.

Na jakém principu facelift vstřebatelnými nitěmi funguje ?

Máme několik druhů nití, které se dělí na nitě:

1. Zpevňující nitě

Nitě se aplikují do podkoží jako tzv. síť, kde na sebe následně navážou kolagen a tím zajistí vyplnění a zpevnění struktury pokožky v aplikované oblasti. Díky tomu pleť získá opět svůj ztracený objem a vrásky se vyhladí.

2. Liftingové nitě s vypínacím účinkem

Pokud je však pokožka povislá, je zapotřebí aplikovat speciální tzv. liftingové, 3D, extra liftovací nitě, které opět vypnou povislou pokožku a obnoví kontury obličeje či krku. Tyto nitě mají zoubky, díky kterým se dokážou zcela neviditelně ukotvit v podkoží a tím vyhladit a znovu vypnout kontury a také na sebe vážou kolagen.
Co vše můžeme od nití očekávat?

• vyhladí jemné vrásky
• redukují hluboké vrásky
• zlepšují elasticitu
• zabrání dalšímu ochabování
• oddálí viditelné projevy stárnutí
• upraví kontury obličeje
• vylepší strukturu pokožky
Pro koho je aplikace vhodná?

Nitě jsou omezeny pouze stavem kůže, lze je využít pouze tehdy, je-li kůže ještě schopna produkovat nový kolagen.

Jak zákrok probíhá?

Po anestezii si lékař provede na každé straně 2 až 3 vpichy nejčastěji v blízkosti vlasové části. Pak je zaváděna nit v tupé kanyle( minimální traumatizace tkáně) v místě, které chceme pozvednout. Nit se ze svými zoubky v podkoží zachytí a zaváděcí kanyla se vytáhne. Na závěr se konce nitek odstřihne, místo vpichu se vydezinfikuje. Nakonec se pro lepší fixaci ošetřovaná místa polepí tejpy.

Co očekávat po zákroku?


Po ošetření je oblast citlivá, může být oteklá, v některých místech mohou být modřiny spolu s lehkými nerovnostmi v obličeji. Vše je přechodné a během několika dní po ošetření postupně vše mizí.
První 2 týdny po ošetření doporučujeme omezit výraznou mimiku a pohyby (žvýkání tuhých a velkých soust), omezit překrvení v obličeji (předklánění se, zvedání těžkých břemen, sport) a spaní v poloze na břiše. Měsíc po aplikaci je rovněž vhodné na noc fixovat nitě ve tkáni speciální bandáží.
 
Autor: MUDr. Kateřina Adamcová | Přečteno: 1752x

Přehled dalších článků

Pridat.eu

Kontaktní informace

MUDr. Kateřina ADAMCOVÁ
      

KARVINÁ
Telefon:
724 11 11 31  
596 38 06 16


PRAHA
Telefon:
722 655 502
           
...každá ženská je krásná, jen o tom ještě neví!

Miloš Kopecký