Aplikace botulotoxinu

Botulotoxin - odstraňuje mimické (dynamické) vrásky na čele, u kořene nosu a okolo očí, drobné asymetrie v obličeji, nadměrné pocení podpaží, dlaní a plosek nohou.

  Příčinou vrásek jsou mimické svaly. Kdykoli se smějete, mračíte, soustředíte nebo mhouříte oči do slunce, Vaše obličejové svaly se stahují a Vaše kůže krabatí. S postupujícím věkem Vaše kůže ztrácí svou elasticitu a tak se výsledek krabacení natrvalo vrývá do Vaší pleti ve formě vrásek. Zvláště vrásky mezi očima vzniklé mračením mohou být zřetelné už v relativně mladém věku a mohou mít za následek, že na své okolí působíte rozmrzele, ustaraně či rozzlobeně. Dočasným znehybněním svalů, které používáte k mračení, Botulotoxin Vaše vrásky vyhladí a navrátí Vám mladší, přirozenější a uvolněnější vzhled.
 
Používá se roztok obsahující látku zvanou botulotoxin v lékové podobě, která uvolňuje křeče svalů. Injekční aplikací této látky do postižené oblasti se přeruší nervosvalové spojení a tím zabrání mimickému svalu ve smršťování, které je hlavní příčinou mimických vrásek.

  Metoda aplikace Botulotoxinu je pro klienta fyzicky i časově nenáročná. Na vyhlazení hlubokých mimických vrásek okolo očí a na čele není potřeba podstupovat žádný složitý operační výkon. Lékař aplikuje látku - Botulotoxin - několika velmi jemnými vpichy těmi nejtenčími jehličkami do problémových partií. Zákrok se provádí ambulantně, pacient odchází z ordinace lékaře takřka bez známek jakéhokoliv ošetření, tzn. rekonvalescence je nulová. Zákrok trvá přibližně 20 až 30 minut. Výsledný efekt (např. vypínání vrásek) nastupuje během několika dnů a po první aplikaci trvá průměrně čtyři měsíce. Postupně odeznívá a aplikaci je vhodné zopakovat. Při opakování již nedochází k návratu smršťovací schopnosti svalu v původní míře. Funkce svalu se snižuje, až postupem času dochází k jejímu potlačení a vráska se přestává tvořit. Opakováním zákroku se podstatně prodlužuje i délka žádaného efektu na půl roku i více.
 

 
Autor: MUDr. Kateřina Adamcová | Přečteno: 2254x

Přehled dalších článků

Pridat.eu

Kontaktní informace

MUDr. Kateřina ADAMCOVÁ
      

KARVINÁ
Telefon:
724 11 11 31  
596 38 06 16


PRAHA
Telefon:
722 655 502
           
...každá ženská je krásná, jen o tom ještě neví!

Miloš Kopecký